Tasarım, gelişim, üretim

Kalıp Tasarım

Kalıp Tasarım Teknolojileri

Standard Profil, alanında hammaddeden bitmiş mamule kadar olan süreçlerde ihtiyacı olan kalıpların tamamını kendi bünyesinde tasarlayıp üretme kabiliyetine sahip tek tedarikçidir. Müşterilerden gelen tasarım değişikliği ve benzeri taleplere de bu sayede hızlı ve etkin çözümler sunabilmektedir.

Fabrikanın içinde yer alan ve yüksek bir kapasiteye sahip olan kalıp atölyesinin 7/24 çalışması, olası problemlere anında müdahale şansı vermesinin yanı sıra seri üretime geçişlerde esnek çözümler de sağlamaktadır.

space

Kendi bünyesinde çok güçlü bir işleme merkezine ve bilgi birikimi son derece geniş bir kadroya sahip olan Standard Profil, gerekli durumlarda kalıplarının bir kısmını dışarıda yapacak kadar lokal ve yabancı iş ortağı geliştirmiştir. Standard Profil, iş ortaklarıyla da çok hassas ve güvenilir proje takip desteği verebilmektedir.

Tasarım Projeleri

Standard Profil Kalıp Atölyesi’nde yürütülen tasarım çalışmaları sahada üretime geçilmeden önce benzetim metotları ile üretim ve denemeler esnasında karşılaşılabilecek tüm problem öngörülerini sanal ortamda test etmektedir.

Kalıp Projeleri

Standard Profil Kalıp Atölyesi’nde yürütülen tasarım çalışmalarına istinaden üretimde validasyon çalışmaları sonrasında dijital ve bilgisayar destekli teknolojilerden faydalanılarak kalıp aşınma karakterleri, malzeme mekanik özellikleri incelenip ortak hafızaya sürdürülebilir bir üretim süreci için kayıt edilerek sürekli iyileştirme hedeflenir.
Euro.Message madebycat