Tasarım, gelişim, üretim

Karışım

Karışım Teknolojileri

Standard Profil kurulduğu günden bu yana üretiminde kullanacağı hamuru kendi bünyesinde üretmektedir. Son derece temiz ve kontrollü şartlarda kauçuk hamuru hazırlama prosesinde, mikrogram seviyesinde ölçüm imkânı sunan çağdaş kalite yönetim sistemleri kullanılmaktadır.

Düzce ve Logrono lokasyonları toplamında altı adet karıştırıcı mevcuttur. Uydu fabrikalarının hamur ihtiyaçları bu iki tesis tarafından karşılanmaktadır.

Türkiye’de ve İspanya’da kurulu bu karışım merkezlerinde,

space

bilgisayar kontrollü otomatik karışım üniteleri ile formüllerin sıfır hata ile hazırlanması sağlanmaktadır.

Standard Profil, yüzey kalitesini artırıcı online süzme sistemleriyle güçlendirilen hamur prosesini tamamen kendi tecrübesiyle geliştirmiş olmakla beraber, sünger hamurlar dâhil tüm hamurlarını tek adımda üretebilmektedir. Bu sayede dispersiyon kalitesini artırmış ve prosesteki stabiliteyi sağlamıştır.

Kendi bünyesinde gerçekleştirdiği hamur üretimiyle hız ve esneklik kazanan Standard Profil, müşterilerin ihtiyaçlarına bu sayede çok daha kısa sürede yanıt verebilmektedir. Aynı zamanda Ar-Ge çalışmaları ile yapılan karışım projeleriyle, her ürüne özel, müşterinin ve ürününün ihtiyaçlarına yanıt veren özellikli formüller geliştirilmektedir. Laboratuvarlardaki özel karıştırıcı ve deneme ekipmanları sayesinde, kurum içinde her türlü test, validasyon ve benchmark çalışması yapılabilmektedir.
Euro.Message madebycat