Dinamik, gelişen, değer gören

SP'de Yaşam

Standard Profil Grubu olarak 7 ülkede üretim yapan, 5 kıtada hizmet veren, 6 dilin konuşulduğu, 8000’in üzerinde üyemizle, büyük, global ve bir o kadar da renkli bir aileyiz.

space

Birçok kültürü, rengi, sesi bir uyum içerisinde harmanlayan SP’de Yaşam nasıldır? Ailemiz kimlerden oluşur? Birlikteyken neler yaparız? Nelerden hoşlanırız?
Sizleri renklerimizi keşfetmeye davet ediyoruz...

HER YIL 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA

Çocuklar resim yaptı, Standard Profil Grubu UNICEF’e bağışta bulundu

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlediğimiz resim yarışmasının bu yılki konusu “Dünya yardımlaşmayla nasıl değişir?” oldu. Tüm dünyada yaşanan Covid 19 salgını nedeniyle, suya ve sabuna ihtiyacı olan çocukları düşünerek UNICEF’le bir iş birliğine imza attık. Böylelikle SP’li miniklerimiz yaptıkları resimleri online ortamda bize ileterek yarışmaya katıldılar, bizler de UNICEF ile yaptığımız iş birliği kapsamında ihtiyacı olan çocuklara su ve sabun paketi ulaştırdık.

HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA TÜM FABRİKALARIMIZDA

8 Mart Kadınlar Gününü Kutladık

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm fabrikalarımızda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü büyük bir coşkuyla kutladık. Farklı etkinliklerin düzenlendiği bu özel günde, SP’li kadınlara çeşitli hediyeler sunduk. Standard Profil olarak 8 Mart’ın anlamını daha da yüceltmek adına, hediyelerimizle kadınları destekleyen sivil toplum kuruluşlarına da katkıda bulunduk. Kadın kooperatifleri tarafından üretilen lavanta keseleriyle, dar gelirli kadınları güçlendirme girişimlerine destek olduk. CEO’muz Dr. Klaus Elmer da 8 Mart’da SP’li kadınlara bir mesaj göndererek günlerini kutladı. Elmer mesajında, “Dünyadaki tüm fabrikalarımızda bulunan, bizleri bir araya getiren ve daha güçlü kılan kadın birliği ile son derece gurur duyuyorum. Sizler, hepimize ilham kaynağı oluyorsunuz. Güçlü kadın çalışanlarımızla 5 kıtadaki 7 ülkede faaliyet gösteren Standard Profil adına, Grubumuz için gösterdiğiniz sonsuz çabalar için, sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN

ZEKİ 3 yaşında

Türkiye’de bir ilk olan ve çalışma ortamının özel olarak düzenlendiği Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Yaşam Merkezi (ZEKİ) üçüncü yaşını kutluyor. SP Manisa – ZEKİ fabrikamızın 3. yılı projede görev yapan zihinsel engelli SP’li üyelerimizin katılımıyla kutlandı. Çeşitli aktivitelerin ardından birlikte yemek yenildi. Günün sonunda ZEKİ ekibine başarılarından dolayı hediyeler verildi.

STANDARD PROFİL GRUBU OLARAK 2020 YILINDA

Karbon ayak izimizi takibe başlıyoruz

Standard Profil Grubu olarak 2020 yılında, karbon ayak izi hesaplamasının birinci adımı olan “enerji tüketimi” konusunda global performans göstergeleri oluşturmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz. Grup olarak amacımız, 2020’den itibaren tüm fabrikalarımızdaki ürünlerde karbon ayak izimizin takibini yapacak altyapıyı oluşturmak ve 2021 yılından itibaren ise global performans göstergelerinden biri olarak karbon ayak izimizi takip etmek.

Karbon ayak izi nedir?

Konuyu daha yakından kavramak adına karbon ayak izi kavramı üzerinde durmak önem taşımaktadır. Karbon ayak izi, belli bir insan faaliyeti nedeniyle, başta karbondioksit olmak üzere, atmosfere salınan sera gazı miktarı olarak özetlenebilir. Karbon ayak izi, geniş ölçekli de olabilir; bir birey, aile, etkinlik, kuruluş hatta bir ulusun tamamında yapılan faaliyetler için de geçerli olabilir. Genellikle, bir yılda salınan CO2 miktarının ton cinsinden ölçülmesi ile belirlenir ve bu miktara, metan, azot oksit ve diğer sera gazları gibi CO2-dengi gazlar da yine ton cinsinden eklenir. Karbon ayak izi, kişisel davranışların küresel ısınma üzerindeki etkisini anlama konusunda oldukça etkili bir araçtır. Birçok insan, faaliyetlerinin oluşturduğu CO2 miktarını gördüklerinde şaşırmaktadır. Kişisel olarak, küresel ısınmanın durdurulmasına katkıda bulunmak istiyorsanız, kişisel karbon ayak izinizin hesaplanması ve sürekli izlenmesi son derece önemlidir.

Kişisel karbon ayak izinizi nasıl hesaplayabilirsiniz?

Aşağıdaki faaliyetlerden her biri, kişisel karbon ayak izinize 1 kg CO2 eklemektedir:

 • n 10 - 12 km mesafeye, toplu ulaşım araçları (tren ya da otobüs) yolculuk etmek
 • n 6 km mesafeye kişisel araçla gitmek (100 km için 7,3 litre benzin harcandığı varsayılmıştır)
 • n 2,2 km’lik mesafeye uçakla ulaşmak
 • n 32 saat boyunca bilgisayarınızı çalıştırmak (60 Watt’lık tüketim olacağı varsayılmıştır)
 • n 5 plastik poşetin üretilmesi
 • n 2 plastik şişenin üretilmesi

STANDARD PROFİL GRUBU OLARAK

İspanya ve Bulgaristan’da öğrencilerle buluştuk

Standard Profil Grubu olarak, geleceğin inşasında büyük rol oynayacak gençler ile bir araya gelerek onlara Grubumuzu tanıtmayı sürdürüyoruz. İspanya Fabrikamızı ziyaret eden mesleki eğitim öğrencileri, fabrikayı gezerek Standard Profil’i tanıma fırsatı buldular. İki gruptan oluşan toplam 50 kişilik öğrenci grubuna, fabrikada çalışılabilecekleri alanlar hakkında bilgi verildi. Standard Profil’e ve iş süreçlerine büyük ilgi gösteren öğrenciler, fabrikamızdan oldukça mutlu ayrıldılar.

Bulgaristan Fabrikamız ise Stara Zagora ve bölgeden gelen öğrenciler için özel bir gün organize etti. Öğrenciler için düzenlenen turda, Grubumuzun tarihi, faaliyetleri, müşterileri ve kullanılan teknolojik yenilikler anlatıldı. Robotik cam hazırlama sistemi öğrencilerden büyük ilgi gördü ve bu konuda çok sayıda soru soruldu. Öğrencilerin bu ilgisi ve merakı, Bulgaristan Fabrikası çalışanlarını da mutlu etti.

BU YIL 4. SÜ DÜZENLENEN...

Standard Profil Global Convention 2018

“Bu yıl 4. sü düzenlenen Standard Profil Global Convention, dünyanın pek çok yerinden yöneticiye ev sahipliği yaptı.” Standard Profil’in bu yıl “Mükemmelik” teması ile 4. Sünü gerçekleştirdiği Global Convention etkinliği 14 – 16 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Dünyada bulunan tüm fabrikalarından ve ofislerinden yöneticilerin bir araya geldiği 3 günlük toplantıda yöneticilerimiz “Mükemmellik” çatısı altında insan, teknoloji, performans ve müşteriye odaklandı. Toplantıların bitiminde ise 2018 yılının haritasını ve hedeflerini birlikte çıkaran yöneticilerimiz tüm bu süre boyunca pek çok workshop, sunum farklı iş kolları ile fonksiyonel ve genel toplantılar gerçekleştirdi.

“KÜÇÜK HAYALLER, BÜYÜK DİLEKLER...”

Yeni Yıl!

Yılbaşı dileklerini bu yıl Ailemiz’in küçük düşünürleri yaptı. Fabrika İK Müdürlerimizin desteğiyle çocuğu olan çalışanlarımızın “mutlu yıllar” dilediklerini paylaştıkları kısa videolar çektik. Yaşları 3 ila 16 arasında değişen çocuklarımız bizler için klipler çekip dans ederek oldukça keyifli anlar yaşadı. Toplanan görüntüler montajlanarak tek video haline getirildi ve Ailemiz adına çok keyifli bir paylaşım hazırlandı. Standard Profil Instagram, Linkedin ve Youtube sayfalarından da paylaştığımız en renkli yılbaşı filmimiz sayesinde yeni yıla geleceğimiz olan çocuklarımızın güzel dilekleriyle başladık. Standard Profil Ailesi olarak miniklerimizin dilekleri için çok teşekkür ediyoruz.

RÖPORTAJ

Gençliğin Dinamizmi, Yılların Tecrübesi

Standard Profil’in başarısının arkasında, hem tecrübeli hem genç çalışanlarının oluşturduğu sinerji yer alıyor. Örneğin, İspanya Fabrikamızdan José Antonio Parmo Herrainz, yaklaşık 41 yıldır Standard Profil Ailesinin üyesi. Düzce Fabrikamızdan Seda Türel ise ilk işyeri olan Standard Profil’de beş aydır çalışıyor. Bu güzel sinerjiyi daha yakından görebilmek adına Türel ve Herrainz ile söyleşiler yaptık. Türel bize işe yeni başlamanın heyecanını, aynı zamanda bir atlet olan Herrainz ise kariyer geçmişini aktardı.

“Mutlu bir gelecek için her zaman umutlu olmalıyız” Seda Türel

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1997 Düzce doğumluyum. Evliyim ve 2 yaşında bir erkek çocuğum var. Lise 2’den sonra okulu bıraktım. Boş zamanlarımda oğlumla vakit geçiriyorum. Gezmeyi ve yemek yapmayı çok seviyorum.

Ne kadar zamandır SP’de çalışıyorsunuz?

Beş aydır Standard Profil Ailesinin bir üyesiyim.

SP’nin en genç çalışanısınız… SP’yle ilgili ne söyleyeceksiniz?

Standard Profil’de çok deneyimli iş arkadaşlarım oldu. İş hayatında bana kazandıracakları çok şey olacağını düşünüyorum.

Burada tecrübe kazandığınızı düşünüyor musunuz?

İş hayatına başladığım ilk yer olduğu için kesinlikle tecrübe kattığını düşünüyorum.

SP’li olmanın en güzel yanları sizce nelerdir? SP’de çalışmak sizin için ne ifade ediyor?

Öncelikle tecrübe, güzel arkadaşlıklar ve dostluklar.

Pırıl pırıl, genç bir çalışan olarak SP’lilere ne gibi bir mesaj iletmek istersiniz?

Mutlu bir gelecek için her zaman umutlu olmalıyız.“SP’nin mükemmel olduğunu düşünüyorum” José Antonio Parmo Herrainz

Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

60 yaşındayım, evliyim ve çocuğum yok. Huesca Çalışma Üniversitesi Kimya Bölümü’nde, Endüstri alanında yüksek lisans derecesine sahibim. Bir atletim; öğrencilik günlerimde, başlangıçta atletizm yaptım, daha sonra Alpinizm’e, kayağa ve dağlarla ilgili her türlü spora merak sardım; bunlar halen pratiğini yapmaya devam ettiğim hobiler. Ayrıca seyahat etmeyi, sinemaya gitmeyi, okumayı, restoranda güzel bir yemeğin tadını çıkarmayı vearkadaşlarla sohbet edip rahatlamayı severim.

Kaç yıldır SP’de çalışıyorsunuz?

2 Kasım 1976’da bu şirkette çalışmaya başladığımda, adı PERMOLCA, S.A idi; yani 40 yıldır çalışıyorum ve yakında 41 olacak. Fabrikada operatör olarak başladım. Şimdi ise ölçüm ekipmanlarının parçalarının doğrulaması ve kalibrasyonunu gerçekleştiriyorum. SP’deki en deneyimli çalışanlardan birisiniz.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

SP’nin mükemmel olduğunu düşünüyorum. Fiziksel olarak İspanyol fabrikalarını tanısam da, diğer ülkelerdeki iş arkadaşlarımız ile iletişim halindeyim. Bu da bana, küresel düzeyde, şirketin gerçekten pozitif vizyonunu kazandırdı.

SP’nin bir parçası olmanın en güzel yanı nedir? SP’de çalışmak sizin için ne anlama geliyor?

SP bana harika ve tam bir profesyonel eğitim fırsatı tanıdı. Standard Profil Ailesinin bir parçası olmak, mesleki yaşamımı geliştirme, özgürce çalışma imkânı verdi.

SP’deki unutulmaz ve farklı olan anınız hangisi?

Tüm bu yıllar içerisinde edindiğim, bazıları ile dışarıda da arkadaş olduğum tüm iş arkadaşlarının yanı sıra, harika bir iş ortamını hatırlamam gerekiyor.

Yıllardır edindiğiniz deneyime dayalı olarak, diğer SP çalışanlarına hangi mesajları verebilirsiniz?

Bu şirkete katıldığımda, büyük bir şirkette çalışmaya başlayacağımı ve iş yaşamımı orada geliştireceğimi biliyordum. Bu nedenle, şirketin mevcut ve gelecekteki çalışanlarına, şirkete ve iş arkadaşlarına sadık olmalarını, zorluklarla karşılaştıklarında vazgeçmemelerini, kendilerini geliştirmeye devam etmelerini söylemek isterim.

ARAMIZA “HOŞGELDİNİZ”…

En Yeni Üyelerimiz, Entegrasyon Günü’nde Buluşuyor Standard Profil Grubu büyük bir organizasyon yapısına sahip. Grubumuza katılan her üyemiz işe başladığı ilk günden itibaren bu büyüklüğe tanık oluyor. Lokasyonlarda yürütülen oryantasyon programları ile aramıza katılanlara bir anlamda “Hoş geldiniz” deniliyor. Yeni üyelerimizin, Standard Profil Grubu ve diğer birimlerin görevleri ile ilgili bilgi edinebilmesi, büyük resmi görebilmesi ve farklı görevlerdeki iş arkadaşlarıyla kaynaşabilmesi amacıyla SP Integration Day programına başlandı. Pilot bölge olarak SP Türkiye lokasyonlarında 2017 yılında işe başlayan tüm yeni üyelerimiz Manisa’da gerçekleşen etkinlikte buluştular. 2018 yılında tüm SP lokasyonlarında yaygınlaştırılacak bu program ile Grubumuza katılan yeni çalışma arkadaşlarımızın adaptasyon sürecini hızlandırmayı ve bu sayede hayatlarını kolaylaştırarak iyi bir deneyim sunmayı hedefliyoruz.

“STANDARD PROFİL BU YIL GLOBAL CONVENTION ETKİNLİĞİNİN 3. SÜNÜ DÜZENLEDİ”

Standard Profil Global Convention 2017 Etkinliği

Standard Profil’in bu yıl üçüncü kez düzenlenen Global Convention etkinliği İstanbul’da gerçekleştirildi. Tüm fabrikalarımız ve ofislerimizden yöneticilerimiz İstanbul’da bir araya geldiler. 8-10 Mart tarihleri arasındaki etkinlik farklı iş kollarının fonksiyonel toplantılarının akabinde, Grup hedeflerinin paylaşıldığı toplantı ile tamamlandı. Hedef ve stratejilerin paylaşıldığı toplantının bu yılki ana teması iş güvenliğiydi. Tüm yöneticiler iş güvenliği hakkında mesajlarını hedefleri ile birlikte sunumlarında paylaşarak ortak bir ses yarattı. Günün sonunda 3 günlük maratonu tamamlayan tüm yöneticilerimiz  bir araya gelerek 2017 yılı için bu muhteşem tabloyu oluşturdu. 

AÇIK KAPI TOPLANTILARI

Standard Profil Açık Kapı Toplantıları Çin Fabrikamızda Başladı!

Çalışanlarımızı yönetim ile bir araya getirerek, Grubumuzun hem lokal hem de global gelişmelerini aktarmanın yanı sıra, çalışanlarımıza üst yönetim ile doğrudan iletişim kurma imkânı sunan Açık Kapı Toplantıları, Çin’de Langfang Fabrikamızda CEO’muz Turhan Semizer ve İK’dan Sorumlu GMY’miz Ajda Ayvat’ın katılımlarıyla 13 Haziran’da gerçekleştirildi. Türkiye lokasyonlarımızda 2014 yılında başlatılan Paylaşım Toplantıları’nın devamı niteliğindeki proje kapsamındaki iç iletişim toplantılarımız tüm lokasyonlarımızda üçer aylık periyotlarla gerçekleştirilecek.

KADINLAR GÜNÜ

Kadınlar Günü’nü Tüm Lokasyonlarımızda Coşkuyla Kutladık!

Standard Profil Grubu olarak, %30’u geçen kadın çalışan oranımızla sektörümüzün çok üzerinde istihdam sağlamaktan gurur duyuyoruz. Kadın çalışanlarımız üretimden denetime, mühendislikten yönetime, Grubumuzda her alanda katkı sağlıyorlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü adına yakışır bir şekilde tüm lokasyonlarımızda kutladık. Kadınların, toplumların geleceğini şekillendirdiğinin altını çizen CEO’muz Turhan Semizer, önümüzdeki yıllarda, hem Grubumuzda hem de dünyamızda, kadınların daha aktif ve daha çeşitli roller almasını diledi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZİN İLK DURAĞI BULGARİSTAN!

Standard Profil yıl boyunca sürecek sosyal sorumluluk projelerini tüm lokasyonlarında gerçekleştirecek.

Tüm lokasyonlarımızda gerçekleştirmeyi planladığımız ve yıl boyunca sürecek olan sosyal sorumluluk projelerimizin ilkini Bulgaristan’da yaptık. Projelerimiz arasında doğaya destek olmak ve duyarlılığımızı artırmak amaçlı “Ağaç Dikimi”, fabrikalarımızı çocuklarımızla renklendireceğimiz “Duvar Boyama” ve sadece kendi çocuklarımızın geleceğine değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi çocukların da eğitim ve öğretim hayatına katkıda bulunabileceğimiz “Bağış” projeleri yer alıyor.

“Lead the Way” PROJESİNE BAŞLADIK!

Standard Profil Grubu çalışanları ile lider gelişim programına katılıyor.

Şirketimizin büyük projelerinden biri olan, lider gelişim programı Lead The Way, 21 Eylül tarihinde “Yönetimde Fark Yaratmak” semineriyle başladı. SP Türkiye’de başlayan ve süreç içerisinde tüm SP lokasyonlarında yaygınlaştırılması hedeflenen programa, Düzce, İstanbul ve Manisa’dan tüm müdür ve direktör seviyesindeki yöneticilerimiz katılıyor. Haziran 2017’de tamamlanması hedeflenen projenin içeriğinde “Müşterilerimizle Güçlüyüz”, “Yapıcı Çatışma ve Sinerji”, “Seçilmiş Öncelikler”, “Etkileme ve İkna Etme”, “Yönlendirme ve Yol Gösterme” seminerleri, izleme toplantıları, koçluk görüşmeleri ve Stratejik Yönetim ve Planlama İş Simülasyonu yer alıyor.

STANDARD PROFİL KADINLAR GÜNÜ'NÜ TÜM DÜNYADA KUTLADI

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Türkiye’de ilk olarak 1921 yılında kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Standard Profil kadın çalışanlarını yalnız bırakmadı. Bu özel günü Türkiye, Bulgaristan, Çin, Güney Afrika, İspanya, Fas ve Meksika’daki fabrikalarının tümünde coşku içinde kutladı. Fabrikalarında çeşitli etkinlikler düzenlendiği 8 Mart’ta, dünyanın dört bir yanındaki kadın çalışanlarına çiçekler sunuldu. Tüm fabrikalarında bir araya gelen kadın çalışanları ile bu güzel günü birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadı.

Düzenlenen etkinliklerde fabrika yöneticileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel konuşmalar yaparak, bu günün önemine değindiler. 8 Mart’ta Standard Profil’in global bazdaki tüm lokasyonlardaki kadın çalışanlarının kalbi aynı mutlulukla ve birlikte attı. Kadınlar Günü haftası kapsamında ayrıca, İstanbul, Manisa ve Düzce’de seminerler düzenlendi. Manisa’da Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Didem Turgut Çönkü, İstanbul ve Düzce’de ise Uzman Psikolog ve Aile ve Çift Terapisti Selin Karabulut “Kadın ve Sosyal Rolleri” konulu seminerlerde sunumlar yaptı.

STANDARD PROFİL 23 NİSAN RESİM YARIŞMASI

23 NİSAN RESİM YARIŞMASI

Bu yıl Standard Profil 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı globalde, çalışanlarının çocukları arasında gerçekleştirdiği “Geri Dönüşüm ve Çevre” temalı bir resim yarışması ile kutladı. Bir süredir SP Türkiye’de çalışan ailelerin çocuklarıyla gerçekleştirilen resim yarışmasını, bu sene tüm Standard Profil Grup bazında organize etti.

“Çocuklarımıza miras bırakacağımız çevreyi korumak ve doğal yaşama verdiğimiz zararı en aza indirmek için öncelikle bu kıt kaynakları tasarruflu kullanmalıyız” şeklinde belirten Standard Profil CEO’su Turhan Semizer, “Çocuklarımız geleceğimizdir. Sağlıklı ve topluma faydalı birer birey olarak yetişmelerine göstereceğimiz özen kadar, onlara sağlıklı bir çevre bırakmak da öncelikli görevlerimiz arasında olmalıdır. Buradan yola çıkarak, bu yıl çocuklarımızdan “geri dönüşüm ve çevre” üzerine resimler yapmalarını istiyoruz. Onların hayal gücü ve yaratıcılıklarından esinleneceğimize, alışkanlıklarımız ve çevreye karşı tutumumuz konusunda güzel dersler çıkaracağımıza eminim.” şeklinde çalışanlarına da mesaj verdi.

STANDARD PROFİL GRUBU DRAGON FESTİVALİ'NE KATILDI!

STANDARD PROFİL DRAGON FESTİVALİ'NDE

İstanbul ve Düzce’den katılan Standard Profil Grubu’nun üç kürek ekibi, 28-29 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da Maltepe Sahili’nde düzenlenen Dragon Festivali’nde ekip ruhunu yarışmaya taşıdı. Dragon Festivali İstanbul ayağında Düzce ve İstanbul takımlarıyla yarışan Standard Profil Grubu, 4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleşen İzmir ayağında ise Manisa 1 ve Manisa 2 fabrika çalışanlarından oluşan 2 ekiple şampiyonluk için kürek çekti.

Ekip ruhu ve dinamizmi sayesinde İstanbul’da gerçekleşen etkinliğin “En Enerji Dolu Takımı” seçilen Standard Profil, İzmir’deki yarışlarda FUN Kategorisinde birinci olarak şampiyonluk kupasını Manisa’ya götürdü.

Festivaller boyunca Standard Profil Grubu’nu yarışmacıların çalışma arkadaşları ve ailelerinin yanı sıra İstanbul’da CEO Turhan Semizer, Manisa’da ise Standard Profil Manisa yöneticileri takımlarımızı yanlız bırakmadı.

DEKLANŞÖRE SEVEREK BASIN

SADIK YILDIZ

Düzce 1 fabrikasında Finisyon Üretim Operatörü olan Sadık Yıldız, tam bir fotoğraf tutkunu. Küçük bir merakla başlayan fotoğrafçılık, şimdilerde onun için büyük zev aldığı bir hobiye dönüşmüş. Manzara ve portre fotoğrafları çekmekten ayrı bir zevk alıyor. Fotoğraflarını ilerleyen yıllarda sergilemeyi de düşünen Sadık’ın ilgilenenlere tek tavsiyesi ise şöyle: “Deklanşöre severek basın”.

ÖDÜLE DOYMADIK

DRAGON FESTİVALİ

Mayıs 2015’te İzmir’de ve İstanbul’da düzenlenen Dragon Festivali’ne katılan Manisa, Düzce ve İstanbul takımlarımız kıyasıya mücadele etti. Standard Profil olarak 5 ekibimizle derece için kürek çekerken, aldığımız ödüllerle de festivalin yıldızlarından biri olduk.

“Hayatta Engel Tanımıyoruz” isimli sosyal sorumluluk projemizle “En İyi Sosyal Mesaj” ödülüne, kostümlerimizle de “En İyi El İşi” ve “En İyi Kostüm Hikâyesi” ödüllerine layık görüldük.

FAS’TA EKİP RUHU İÇİN TOPLANDIK

Fas Fabrikası Çalışanlarımızın Yarışma için Belirlediği Kod: COREC

Fas fabrikası çalışanlarımız, ekip ruhunu geliştirmek, bariyerleri kaldırmak ve çalışma ortamındaki ahengi artırmak için bir dizi eğlenceli ekip aktivitesine katıldı.

Yarışmalar sırasında oldukça eğlenen ekibimiz, aynı zamanda güzel bir slogana da imza attılar: “Standard Profil Ailesi olarak mükemmellik için kenetlendik”. Bunun yanı sıra en büyük değerimiz insan kaynağımız için de bir kod belirlediler: COREC

 • Confiance (Güven) 
 • Organisation (Organizasyon) 
 • Respect (Saygı) 
 • Engagement (Taahhüt)
 • Communication (İletişim)

KÖKLERİNİ HATIRLA

MOMCHIL HRISTOV

Çalışma hayatı bazen bir meydan muharebesi gibidir. Müşterilerle, tedarikçilerle, hatta bazen kendinizle mücadele edersiniz. Sizleri, bu konuda uzman, her koşulda hayatta kalmak için eğitilmiş Momchil Hristov ile tanıştırmak istiyoruz.

Momchil, Bulgaristan fabrikası Kalite Güvence ekibinde mühendis olarak görev yapıyor ve 10 yıldır BAGA-TUR isimli gruba üye. BAGA-TUR’un temel amacı; fiziksel, entelektüel ve manevi erdemlerle Bulgaristan’ın tarihi değerlerini modern dünya şartlarına taşımak. Genellikle savaş teknikleri üzerine yoğunlaşan grup, Bulgaristan’da çekilen bazı dönem filmlerinde ve gösterilerde yer almış.

Momchil, bu hobisi sayesinde aldığı keyfin yanı sıra, kazandığı disiplin ve değerlerden iş hayatındaki mücadelelerinde de faydalanıyor.

ATLETİZM BİR 'BAĞIMLILIK'

EUGENIO RODRIGUEZ

Standard Profil’de çalışmak adeta bir maraton gibi. Ne mutlu ki bize her gün örnek olan iyi eğitimli arkadaşlarımız var. İspanya Mekanik Kalıphane’nin yöneticisi olan 60 yaşındaki Eugenio Rodriguez, azmin ve zaferin çok güzel bir örneği. Daha önce hiçbir spor dalını uygulamamasına rağmen, 40 yaşındayken ilk maraton koşusunu gerçekleştirmiş. Hayatında bir değişiklik istemesi üzerine koşmaya başlamış ve yarışlar sayesinde deneyimlediği atmosfer, yeni yerler, yeni kültürler onu maratona bağımlı yapmış. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası bazda 53 yarışa katılan Rodriguez, koşmanın işin tüm stresini aldığını ve zihnini temizlediğini söylüyor ve her yaşta yapılabileceğine inandığı bu tutkusuna herkesi davet ediyor.

SAHALARDA FIRTINA GİBİ ESİYORLAR

MANİSA GOLF UNITED

Manisa fabrikaları çalışanlarımız, iki sene önce kurdukları güçlü futbol takımı, büyük bölümünün Golf projesinde çalışmasından dolayı Golf United ismini seçmişler. Haftada en az bir gün mutlaka maç yapıyorlar. SP Manisa fabrikalarındaki takımlarla maçlar yapan Golf United ekibi, Manisa dışında farklı firmalarla da maçlara da katılıyor. Toplam 34 maçta 32 galibiyeti olan ekibimiz, rakip tanımıyor ve SP Grubu bünyesinden kendilerine rakip olmak isteyenleri beklediklerini iletiyorlar.

DENİZ TUTKUNU

SAİM HAKAN GÖKSOY

İstanbul’da Satın Alma Bölümü’nde çalışan Saim Hakan Göksoy, 10 yıldır su altı dünyasının muhteşem güzelliklerini keşfediyor.Mavinin cazibesinden, verdiği huzurdan başka, yeni dostluk bağları kurmaktan, yardımlaşmaktan ve gezilere katılmaktan da büyük keyif alıyor. Tüplü dalışa 2005’te üniversitede açılan bir kursla başlayan Hakan, şimdi 3 yıldız brövesi almak için çalışıyor.

Favori dalış yerleri arasında Bodrum, Kaş, Ayvalık ve Mısır’ın bulunduğunu belirtirken, “içinde fabrikamızın da olduğu Cape Town’a gitmek, orada köpekbalığı dalışı geçekleştirmek hedeflerim arasında” diye ekliyor.

Euro.Message madebycat