Dinamik, gelişen, değer gören

SP'de Yaşam

Standard Profil Grubu olarak 7 ülkede üretim yapan, 5 kıtada hizmet veren, 6 dilin konuşulduğu, 8000’in üzerinde üyemizle, büyük, global ve bir o kadar da renkli bir aileyiz.

space

Birçok kültürü, rengi, sesi bir uyum içerisinde harmanlayan SP’de Yaşam nasıldır? Ailemiz kimlerden oluşur? Birlikteyken neler yaparız? Nelerden hoşlanırız?
Sizleri renklerimizi keşfetmeye davet ediyoruz...

“STANDARD PROFİL BU YIL GLOBAL CONVENTION ETKİNLİĞİNİN 3. SÜNÜ DÜZENLEDİ”

Standard Profil Global Convention 2017 Etkinliği

Standard Profil’in bu yıl üçüncü kez düzenlenen Global Convention etkinliği İstanbul’da gerçekleştirildi. Tüm fabrikalarımız ve ofislerimizden yöneticilerimiz İstanbul’da bir araya geldiler. 8-10 Mart tarihleri arasındaki etkinlik farklı iş kollarının fonksiyonel toplantılarının akabinde, Grup hedeflerinin paylaşıldığı toplantı ile tamamlandı. Hedef ve stratejilerin paylaşıldığı toplantının bu yılki ana teması iş güvenliğiydi. Tüm yöneticiler iş güvenliği hakkında mesajlarını hedefleri ile birlikte sunumlarında paylaşarak ortak bir ses yarattı. Günün sonunda 3 günlük maratonu tamamlayan tüm yöneticilerimiz  bir araya gelerek 2017 yılı için bu muhteşem tabloyu oluşturdu. 

AÇIK KAPI TOPLANTILARI

Standard Profil Açık Kapı Toplantıları Çin Fabrikamızda Başladı!

Çalışanlarımızı yönetim ile bir araya getirerek, Grubumuzun hem lokal hem de global gelişmelerini aktarmanın yanı sıra, çalışanlarımıza üst yönetim ile doğrudan iletişim kurma imkânı sunan Açık Kapı Toplantıları, Çin’de Langfang Fabrikamızda CEO’muz Turhan Semizer ve İK’dan Sorumlu GMY’miz Ajda Ayvat’ın katılımlarıyla 13 Haziran’da gerçekleştirildi. Türkiye lokasyonlarımızda 2014 yılında başlatılan Paylaşım Toplantıları’nın devamı niteliğindeki proje kapsamındaki iç iletişim toplantılarımız tüm lokasyonlarımızda üçer aylık periyotlarla gerçekleştirilecek.

KADINLAR GÜNÜ

Kadınlar Günü’nü Tüm Lokasyonlarımızda Coşkuyla Kutladık!

Standard Profil Grubu olarak, %30’u geçen kadın çalışan oranımızla sektörümüzün çok üzerinde istihdam sağlamaktan gurur duyuyoruz. Kadın çalışanlarımız üretimden denetime, mühendislikten yönetime, Grubumuzda her alanda katkı sağlıyorlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü adına yakışır bir şekilde tüm lokasyonlarımızda kutladık. Kadınların, toplumların geleceğini şekillendirdiğinin altını çizen CEO’muz Turhan Semizer, önümüzdeki yıllarda, hem Grubumuzda hem de dünyamızda, kadınların daha aktif ve daha çeşitli roller almasını diledi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZİN İLK DURAĞI BULGARİSTAN!

Standard Profil yıl boyunca sürecek sosyal sorumluluk projelerini tüm lokasyonlarında gerçekleştirecek.

Tüm lokasyonlarımızda gerçekleştirmeyi planladığımız ve yıl boyunca sürecek olan sosyal sorumluluk projelerimizin ilkini Bulgaristan’da yaptık. Projelerimiz arasında doğaya destek olmak ve duyarlılığımızı artırmak amaçlı “Ağaç Dikimi”, fabrikalarımızı çocuklarımızla renklendireceğimiz “Duvar Boyama” ve sadece kendi çocuklarımızın geleceğine değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi çocukların da eğitim ve öğretim hayatına katkıda bulunabileceğimiz “Bağış” projeleri yer alıyor.

“Lead the Way” PROJESİNE BAŞLADIK!

Standard Profil Grubu çalışanları ile lider gelişim programına katılıyor.

Şirketimizin büyük projelerinden biri olan, lider gelişim programı Lead The Way, 21 Eylül tarihinde “Yönetimde Fark Yaratmak” semineriyle başladı. SP Türkiye’de başlayan ve süreç içerisinde tüm SP lokasyonlarında yaygınlaştırılması hedeflenen programa, Düzce, İstanbul ve Manisa’dan tüm müdür ve direktör seviyesindeki yöneticilerimiz katılıyor. Haziran 2017’de tamamlanması hedeflenen projenin içeriğinde “Müşterilerimizle Güçlüyüz”, “Yapıcı Çatışma ve Sinerji”, “Seçilmiş Öncelikler”, “Etkileme ve İkna Etme”, “Yönlendirme ve Yol Gösterme” seminerleri, izleme toplantıları, koçluk görüşmeleri ve Stratejik Yönetim ve Planlama İş Simülasyonu yer alıyor.

STANDARD PROFİL KADINLAR GÜNÜ'NÜ TÜM DÜNYADA KUTLADI

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Türkiye’de ilk olarak 1921 yılında kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Standard Profil kadın çalışanlarını yalnız bırakmadı. Bu özel günü Türkiye, Bulgaristan, Çin, Güney Afrika, İspanya, Fas ve Meksika’daki fabrikalarının tümünde coşku içinde kutladı. Fabrikalarında çeşitli etkinlikler düzenlendiği 8 Mart’ta, dünyanın dört bir yanındaki kadın çalışanlarına çiçekler sunuldu. Tüm fabrikalarında bir araya gelen kadın çalışanları ile bu güzel günü birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadı.

Düzenlenen etkinliklerde fabrika yöneticileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel konuşmalar yaparak, bu günün önemine değindiler. 8 Mart’ta Standard Profil’in global bazdaki tüm lokasyonlardaki kadın çalışanlarının kalbi aynı mutlulukla ve birlikte attı. Kadınlar Günü haftası kapsamında ayrıca, İstanbul, Manisa ve Düzce’de seminerler düzenlendi. Manisa’da Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Didem Turgut Çönkü, İstanbul ve Düzce’de ise Uzman Psikolog ve Aile ve Çift Terapisti Selin Karabulut “Kadın ve Sosyal Rolleri” konulu seminerlerde sunumlar yaptı.

STANDARD PROFİL 23 NİSAN RESİM YARIŞMASI

23 NİSAN RESİM YARIŞMASI

Bu yıl Standard Profil 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı globalde, çalışanlarının çocukları arasında gerçekleştirdiği “Geri Dönüşüm ve Çevre” temalı bir resim yarışması ile kutladı. Bir süredir SP Türkiye’de çalışan ailelerin çocuklarıyla gerçekleştirilen resim yarışmasını, bu sene tüm Standard Profil Grup bazında organize etti.

“Çocuklarımıza miras bırakacağımız çevreyi korumak ve doğal yaşama verdiğimiz zararı en aza indirmek için öncelikle bu kıt kaynakları tasarruflu kullanmalıyız” şeklinde belirten Standard Profil CEO’su Turhan Semizer, “Çocuklarımız geleceğimizdir. Sağlıklı ve topluma faydalı birer birey olarak yetişmelerine göstereceğimiz özen kadar, onlara sağlıklı bir çevre bırakmak da öncelikli görevlerimiz arasında olmalıdır. Buradan yola çıkarak, bu yıl çocuklarımızdan “geri dönüşüm ve çevre” üzerine resimler yapmalarını istiyoruz. Onların hayal gücü ve yaratıcılıklarından esinleneceğimize, alışkanlıklarımız ve çevreye karşı tutumumuz konusunda güzel dersler çıkaracağımıza eminim.” şeklinde çalışanlarına da mesaj verdi.

STANDARD PROFİL GRUBU DRAGON FESTİVALİ'NE KATILDI!

STANDARD PROFİL DRAGON FESTİVALİ'NDE

İstanbul ve Düzce’den katılan Standard Profil Grubu’nun üç kürek ekibi, 28-29 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da Maltepe Sahili’nde düzenlenen Dragon Festivali’nde ekip ruhunu yarışmaya taşıdı. Dragon Festivali İstanbul ayağında Düzce ve İstanbul takımlarıyla yarışan Standard Profil Grubu, 4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleşen İzmir ayağında ise Manisa 1 ve Manisa 2 fabrika çalışanlarından oluşan 2 ekiple şampiyonluk için kürek çekti.

Ekip ruhu ve dinamizmi sayesinde İstanbul’da gerçekleşen etkinliğin “En Enerji Dolu Takımı” seçilen Standard Profil, İzmir’deki yarışlarda FUN Kategorisinde birinci olarak şampiyonluk kupasını Manisa’ya götürdü.

Festivaller boyunca Standard Profil Grubu’nu yarışmacıların çalışma arkadaşları ve ailelerinin yanı sıra İstanbul’da CEO Turhan Semizer, Manisa’da ise Standard Profil Manisa yöneticileri takımlarımızı yanlız bırakmadı.

DEKLANŞÖRE SEVEREK BASIN

SADIK YILDIZ

Düzce 1 fabrikasında Finisyon Üretim Operatörü olan Sadık Yıldız, tam bir fotoğraf tutkunu. Küçük bir merakla başlayan fotoğrafçılık, şimdilerde onun için büyük zev aldığı bir hobiye dönüşmüş. Manzara ve portre fotoğrafları çekmekten ayrı bir zevk alıyor. Fotoğraflarını ilerleyen yıllarda sergilemeyi de düşünen Sadık’ın ilgilenenlere tek tavsiyesi ise şöyle: “Deklanşöre severek basın”.

ÖDÜLE DOYMADIK

DRAGON FESTİVALİ

Mayıs 2015’te İzmir’de ve İstanbul’da düzenlenen Dragon Festivali’ne katılan Manisa, Düzce ve İstanbul takımlarımız kıyasıya mücadele etti. Standard Profil olarak 5 ekibimizle derece için kürek çekerken, aldığımız ödüllerle de festivalin yıldızlarından biri olduk.

“Hayatta Engel Tanımıyoruz” isimli sosyal sorumluluk projemizle “En İyi Sosyal Mesaj” ödülüne, kostümlerimizle de “En İyi El İşi” ve “En İyi Kostüm Hikâyesi” ödüllerine layık görüldük.

FAS’TA EKİP RUHU İÇİN TOPLANDIK

Fas Fabrikası Çalışanlarımızın Yarışma için Belirlediği Kod: COREC

Fas fabrikası çalışanlarımız, ekip ruhunu geliştirmek, bariyerleri kaldırmak ve çalışma ortamındaki ahengi artırmak için bir dizi eğlenceli ekip aktivitesine katıldı.

Yarışmalar sırasında oldukça eğlenen ekibimiz, aynı zamanda güzel bir slogana da imza attılar: “Standard Profil Ailesi olarak mükemmellik için kenetlendik”. Bunun yanı sıra en büyük değerimiz insan kaynağımız için de bir kod belirlediler: COREC

  • Confiance (Güven) 
  • Organisation (Organizasyon) 
  • Respect (Saygı) 
  • Engagement (Taahhüt)
  • Communication (İletişim)

KÖKLERİNİ HATIRLA

MOMCHIL HRISTOV

Çalışma hayatı bazen bir meydan muharebesi gibidir. Müşterilerle, tedarikçilerle, hatta bazen kendinizle mücadele edersiniz. Sizleri, bu konuda uzman, her koşulda hayatta kalmak için eğitilmiş Momchil Hristov ile tanıştırmak istiyoruz.

Momchil, Bulgaristan fabrikası Kalite Güvence ekibinde mühendis olarak görev yapıyor ve 10 yıldır BAGA-TUR isimli gruba üye. BAGA-TUR’un temel amacı; fiziksel, entelektüel ve manevi erdemlerle Bulgaristan’ın tarihi değerlerini modern dünya şartlarına taşımak. Genellikle savaş teknikleri üzerine yoğunlaşan grup, Bulgaristan’da çekilen bazı dönem filmlerinde ve gösterilerde yer almış.

Momchil, bu hobisi sayesinde aldığı keyfin yanı sıra, kazandığı disiplin ve değerlerden iş hayatındaki mücadelelerinde de faydalanıyor.

ATLETİZM BİR 'BAĞIMLILIK'

EUGENIO RODRIGUEZ

Standard Profil’de çalışmak adeta bir maraton gibi. Ne mutlu ki bize her gün örnek olan iyi eğitimli arkadaşlarımız var. İspanya Mekanik Kalıphane’nin yöneticisi olan 60 yaşındaki Eugenio Rodriguez, azmin ve zaferin çok güzel bir örneği. Daha önce hiçbir spor dalını uygulamamasına rağmen, 40 yaşındayken ilk maraton koşusunu gerçekleştirmiş. Hayatında bir değişiklik istemesi üzerine koşmaya başlamış ve yarışlar sayesinde deneyimlediği atmosfer, yeni yerler, yeni kültürler onu maratona bağımlı yapmış. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası bazda 53 yarışa katılan Rodriguez, koşmanın işin tüm stresini aldığını ve zihnini temizlediğini söylüyor ve her yaşta yapılabileceğine inandığı bu tutkusuna herkesi davet ediyor.

SAHALARDA FIRTINA GİBİ ESİYORLAR

MANİSA GOLF UNITED

Manisa fabrikaları çalışanlarımız, iki sene önce kurdukları güçlü futbol takımı, büyük bölümünün Golf projesinde çalışmasından dolayı Golf United ismini seçmişler. Haftada en az bir gün mutlaka maç yapıyorlar. SP Manisa fabrikalarındaki takımlarla maçlar yapan Golf United ekibi, Manisa dışında farklı firmalarla da maçlara da katılıyor. Toplam 34 maçta 32 galibiyeti olan ekibimiz, rakip tanımıyor ve SP Grubu bünyesinden kendilerine rakip olmak isteyenleri beklediklerini iletiyorlar.

DENİZ TUTKUNU

SAİM HAKAN GÖKSOY

İstanbul’da Satın Alma Bölümü’nde çalışan Saim Hakan Göksoy, 10 yıldır su altı dünyasının muhteşem güzelliklerini keşfediyor.Mavinin cazibesinden, verdiği huzurdan başka, yeni dostluk bağları kurmaktan, yardımlaşmaktan ve gezilere katılmaktan da büyük keyif alıyor. Tüplü dalışa 2005’te üniversitede açılan bir kursla başlayan Hakan, şimdi 3 yıldız brövesi almak için çalışıyor.

Favori dalış yerleri arasında Bodrum, Kaş, Ayvalık ve Mısır’ın bulunduğunu belirtirken, “içinde fabrikamızın da olduğu Cape Town’a gitmek, orada köpekbalığı dalışı geçekleştirmek hedeflerim arasında” diye ekliyor.

Euro.Message madebycat