Öncü inovasyon

İnovasyon Kaynakları

Ar-Ge Ekibi

Bünyesinde doktora, yüksek lisans ve farklı disiplinlerden uzmanlar barındıran Standard Profil Grubu Ar-Ge ekibi, çalışmalarını 4 merkezde yürütmektedir. Düzce, Manisa, Logrono fabrikaları ve Amerika Tasarım Ofisi’nde yıllardır kararlılıkla ve titizlikle sürdürülen Ar-Ge projeleri kapsamında, araştırma ve yenilik konularında önemli bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olunmuştur.

SP Düzce Ar-Ge Merkezi, T.C. Bilim, Sanayi veTeknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş olup, 2012 yılı için Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından en inovatif firma ödülüne layık görülmüştür. Ar-Ge uzmanlarımız 2009 yılından bu yana Düzce Üniversitesi’nde "elastomer teknolojisi" dersleri vermektedir.

space

Ar-Ge birimlerimiz, Standard Profil Grubu’nun tecrübesinin yanı sıra, üniversitelerle gerçekleştirdikleri işbirlikleri sayesinde tüm Grup ve sızdırmazlık profili sektörü açısından öncü ve yenilikçi projeler geliştirmektedir.

Ar-Ge ekiplerimiz, laboratuvarlarımızda bulunan solar simülasyon, mikroskobik analiz, tersine mühendislik analizleri, mekanik ve kimyasal analiz gibi bitmiş ürün testlerinin yapılmasına imkân veren (FTIR, TGA gibi) 91 çeşit farklı test ekipmanını kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Laboratuvar

Birçok otomotiv üreticisi tarafından akredite edilen Standard Profil laboratuvarlarında, yüksek teknolojik ekipmanlar kullanılarak validasyon testleri uygulanmakta, üretimin her aşamasında kalite denetimi yapılmaktadır.

Akustik Laboratuvar

Son kullanıcının araç içerisindeki konforunu da düşünen Standard Profil’in, ürünlerin ses özelliklerini iyileştirmek amacıyla tesis ettiği kapsamlı bir akustik laboratuvarı bulunmaktadır. Bu laboratuvarda malzeme seviyesinde ölçümlerle akustik performans çıktıları incelenerek tasarım sürecine girdiler sağlanır. Böylece ürünler sistem seviyesinde ölçüm için araç üreticilerine akustik iletim yolları ve yüksek hız deformasyonu altında davranış özelliklerinin incelenmesi için optimizasyonu yapılmış olarak gider.

Solar Simülasyon Laboratuvarı

Sızdırmazlık profilleri ürün gruplarından cam kanal grubu ve dış sıyırıcı grubu araç dışından görünen ürünlerdir. Bu ürünler otomotiv markalarının kendilerine özgü görünüm algısında parlak gövde parçalarına (kromaj, cam, kapaklar gibi) siyah renkleri nedeniyle kontrast yaratırlar. Görünüm algısında polimer davranışlarının etkilerini azaltmak amacıyla Ar-Ge laboratuvarımızda solar simülasyon cihazlarımız bulunmaktadır. Bu cihazlar güneş etkisini, nemli, soğuk ve sıcak ortamlarda müşterilerimizle tanımladığımız döngülerle test ederek piyasaya çıkmadan önce ürünün güvenilirliğini doğrulamamızı sağlar. Gerektiğinde bu simülasyon sonuçları belirlenen görsel kriterlerle kimyasal tasarımlarımıza girdi sağlar.

Kaplama Teknolojileri Laboratuvarı

Araç üreticileriyle beraber gerçekleştirdiğimiz geliştirme projelerinde ürünlerimiz araçlar üzerinde test edilirken, gövde parçalarına ve test şartlarına bağlı olarak kaplama uygulama teknik gerekliliği ortaya çıkar. Bu gereklilikler genelde aşınma direncini artırmak, soğuk hava performansını artırmak ve solar direncini artırmak olarak tanımlanabilir. Standard Profil bünyesindeki bu laboratuvarımızda kaplamalarımız, ekstrüzyon hatlarında seri üretime girmeden önce laboratuvar ortamında testleri tamamlanarak; kullanım yöntemleri, üretim parametreleri ve bakım göstergeleri gibi çıktıları elde etmemizi sağlar. Bu laboratuvarımızda bütünleşmiş plazmalı kaplama benzetim kabini, aşınma direnci test sistemleri gibi donanımlar bulunmaktadır.
Euro.Message madebycat