SP'de Sosyal Sorumluluk


Standard Profil Grubu olarak sürdürülebilirliğe önem veriyoruz ve içinde bulunduğumuz toplumlara katkı sağlayarak gelişiyoruz.
SP İyilik Hareketi ve gönüllü çalışanlarımızla dünyamızı geliştirecek ve güzelleştirecek projeler yürütmeye devam ediyoruz.Ocak 2021
SP'de Sosyal Sorumluluk

Standard Profil 5 köye 5 tulumba bağışladı

Standard Profil her yıl olduğu gibi bu yıl da, iş ortaklarına yılbaşı hediyesi yeirne UNICEF’e anlamlı bir bağış yaptı. Standard Profil, su sıkıntısı çeken 5 köye 5 adet su tulumbası bağışında bulundu. Standard Profilin bağışladığı tulumbalar onlarca aileye uzun bir süre temiz su sağlayacak. Standard Profil yaptığı anlamlı bağışlarla çocukların ve ihtiyaç sahiplerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.
Aralık 2020

SP’nin bağışları İzmir depremzedelerine teslim edildi.

SP İyi Komitesi üyeleri, 2020’nin ekim ayında yaşanan İzmir depreminden etkilenenler için bir araya gelerek bağış kampanyası düzenledi. Komitenin depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılan bağış çağrısına SP çalışanları büyük ilgi gösterdi. SP Düzce, Manisa ve İstanbul'dan toplanan bağışlar, 31 Aralık'ta SP Komite Başkanı Can Çevikel, Komite Başkan Yardımcısı Necati Mutlu Dağhan ve SP Manisa İdare İşlerinden Fatih Aşar'ın tarafından İzmir’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Komite İzmir Limontepe Mahallesi'nde depremzedelere termal giyim ve hijyen kitleri dağıttı. Ziyaret esnasında depremzedelerin ihtiyaçlarını belirleyen komite, bu ihtiyaçlar doğrultusunda yardım kampanyasına önümüzdeki dönemde de devam edecek.
SP'de Sosyal Sorumluluk
Ekim 2020
SP'de Sosyal Sorumluluk

Meme kanserinde farkındalık yaratıyoruz

Standard Profil olarak SP İyilik Hareketi kapsamında sağlık konularında farkındalık yaratmayı sürdürüyoruz. Kadınları meme kanserinden korumak toplum sağlığı açısından önemlidir. Çünkü her yıl meme kanseri, sevdiğimiz kadınları yürek parçalayan bir şekilde aramızdan alıyor. Her Ekim ayında olduğu gibi, Standard Profil çalışanları, çevrelerinde meme kanserinde erken teşhisin önemi konusunda farkındalık yaratmak ve kadınları tarama programlarına katılımlarını desteklemek için pembe giydi.
Eylül 2020

STEPtember’da Cerebral Palsy’li çocuklar için yürüdük

Kurumsal sosyal sorumluluğu, yapısının temel taşlarından biri olarak konumlandıran Standard Profil’in yardım aktiviteleri aralıksız sürüyor. Çocukluk çağının en yaygın fiziksel engellerinden olan Cerebral Palsy’e dikkat çekmek için SP olarak Türkiye’de STEPtember projesine katıldık. Cerebral Palsy’li çocuklar için bağış toplarken, kişi ve kuruluşları günde 10 bin adım atmaya teşvik eden bir sosyal sorumluluk projesi olan STEPtember’a katılan 35 kurum arasında, toplam 20.738.185 adım ile 4. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attık. SP Act for Good kapsamında STEPtember’daki 3. yılımızda, 44 ekip ve 176 gönüllü SP üyesi ile adım attık ve çocukların rehabilitasyon ihtiyaçları için bağış topladık. Çocuklar için çabalarımız bu kadarla da kalmadı; 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü’nde hastalık konusunda farkındalığı artırmak amacıyla tüm lokasyonlarımızdaki çalışanlarımız yeşil renk kıyafetler giydi.
SP'de Sosyal Sorumluluk
Nisan 2020

Tüm dünyada yaşanan Covid 19 salgını nedeniyle, suya ve sabuna ihtiyacı olan çocukları düşünerek UNICEF’le bir iş birliğine imza attık. SP’li miniklerimiz yaptıkları resimleri online ortamda bize ileterek yarışmaya katıldılar, bizler de UNICEF ile yaptığımız iş birliği kapsamında ihtiyacı olan çocuklara su ve sabun paketi ulaştırdık.
Mart 2020

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm fabrikalarımızda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü büyük bir coşkuyla kutladık. Standard Profil olarak 8 Mart’ın anlamını daha da yüceltmek adına, hediyelerimizle kadınları destekleyen sivil toplum kuruluşlarına da katkıda bulunduk. Kadın kooperatifleri tarafından üretilen lavanta keseleriyle, dar gelirli kadınları güçlendirme girişimlerine destek olduk.
Ekim 2019

Her yıl engelliler yararına yapılan ASPACE yürüyüşü, bu sene Logrono sokaklarında gerçekleşti. 2015 yılından bu yana katıldığımız etkinlikte, SP İspanya’dan 59 gönüllümüz 19,5 kilometrelik parkuru engelliler yararına koştu.
Eylül 2019

Düzce, İstanbul ve Manisa'dan toplam 83 ekipten oluşan 332 kişilik ekibimiz, Serebral Palsili (CP) çocukların yaşam boyu eğitim ve rehabilitasyon ihtiyaçlarına destek vermeyi amaçlayan STEPTEMBER etkinliğine katıldı.
Temmuz 2019

En büyük problemlerden birinin su olduğu Cape Town’daki SP Güney Afrika Fabrikamız, bu seneki Mandela Günü’nde yerel bir lisenin öğrencilere 300 adet su matarası hediye etti.
Haziran 2019

Ağaçlandırmaya kendi evimizde başladık, en genç fabrikamız SP Jingzhou’nun bahçesini ağaçlarla taçlandırdık.

SP Düzce’den 35 arkaşımız, Haydi Bir Hayat Kurtaralım adını verdikleri kampanya ile kemik iliği nakli bekleyen hastalar için umut oldular. İlik bağışı ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla Mayıs ayında düzenledikleri eğitimlerinin ardından Haziran ayında Kızılay ile yapılan ortak çalışma sayesinde Düzce fabrikamızda 200’ün üzerinde ilik bağışı yapıldı.

SP Meksika ekibimiz, kanserli çocuklar yararına kapılan koşuda 5 km ve 10 km’lik parkurlarda ter döktü.
Mayıs 2019

İçinde bulunduğumuz toplumlara katkı sağlamayı seviyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de Düzce Belediyesi Mahalle İftarları Kampanyasına destek olarak, Konuralp’teki komşularımızla birlikte iftar yaptık.

Omurilik felci tedavisi araştırmalarına fon yaratmak ve farkındalığı artırmak için tüm dünyayla aynı anda 5 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleşen Wings for Life World Run etkinliğinde, SP Manisa Fabrikamızdan gönüllü çalışanlarımız müşterimiz Ford’un takımında koştular.
Şubat 2019

İspanya fabrikamız her sene olduğu gibi, bu sene de La Rioja Gıda Bankası’na bağışta bulunarak, bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulundu.
Ocak 2019

Çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklemek ve onlara olumlu alışkanlıklar kazandırmak amacıyla Düzce Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Kulübü’nün Fen Bilimleri atölyesine sponsor olduk.
Aralık 2018

Yeni yıl ihtiyacı olan çocuklara umut olsun istedik, tüm paydaşlarımıza hediye yerine Unicef bağış kartları gönderdik.
Ekim 2018

Engelliler yararına düzenlenen bağış yürüyüşü ASPACE Walk, bu sene de Logrono sokaklarına gerçekleştirildi. 2015’den bu yana katıldığımız bu etkinlik kapsamında, SP İspanya Fabrikamızdan 59 gönüllü, yürüme engelliler yararına 19.5 km’lik rotayı tamamladı.

Yeni dönem insan kaynakları ve stratejileri mercek altına alındığı TAYSAD Yetenek Yönetimi Konferansı’na ikinci kez bronz sponsor olarak destek verdik.

İspanya’daki üniversiteler arasında düzenlenen, üniversite öğrencileri tarafından tasarlanan ve üretilen en iyi motorsiklet yarışması MotoStudent’da, Logrono Üniversitesi’ne sponsor olarak destek olduk.
Eylül 2018

SP Meksika fabrikamız, baheçeye dikilen ağaçlarla yeşillendi. Her bölüm, seneler sonra gölgesinde dinlenebilme hayaliyle kendi ağaçlarını dikti.

Cerebral Palsy’li çocukların hayat boyu ihtiyaç duyduğu eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine destek olmak amacıyla 7 ülkede eş zamanlı yürütülen STEPTEMBER projesine SP Türkiye olarak destek verdik. İstanbul, Manisa ve Düzce lokasyonlarımızdaki gönüllü çalışanlarımız ile hem yürüdük, hem de çocuklar için bağış topladık. 460 kişiden oluşan gönüllü ordumuz sayesinde Türkiye çapında katılan tüm şirketler arasında en çok adım atan ikinci şirket olduk.
Temmuz 2018

18 Temmuz’da kutlanan Mandela Günü, Nelson Mandela’nın anısını yaşatmak için yapılan gönüllü aktivitelerle kutlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu sene de SP Güney Afrika ekibimiz, bu günü bir sosyal sorumluluk projesi ile taçlandırdı. Yaşlı Bakım Evi’ni ziyaret eden gönüllü çalışma arkadaşlarımız, yemek servisi, hediye paketleri ve samimi sohbetlerle huzurevinde kalanlara güzel bir gün yaşattılar.
Nisan 2018

Düzce Üniversitesi’nde gerçekleştirilen YAKA/Yaşam ve Kariyer Panayırı’na her sene olduğu gibi destek verdik. Ana sponsor olarak katıldığımız panayırda açılan standımızda yaptığımız mülakat sümülasyonlarının yanı sıra, Grup Ar-Ge Direktörümüz Ali Erkin Kutlu’nun yaptığı konuşmada otomotivde kariyer konusunu işledik.
Mart 2018

Ekonomi Geliştirme Müdürlüğü tarafından Lanfgang şehrindeki 300 firmanın incelendiği değerlendirmede, üretim alanındaki iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarımız ile setfika almaya hak kazandık.
Aralık 2017

Fas Fabrikamız, gelecek nesillere doğa farkındalığı kazandırmak adına çok özel bir projeye imza attı. Geçen yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Şenliği’nde; küçük çocuklar arasında, çevresel ve ekolojik kültürün yaygınlaştırılması ve bunun bir değer olarak yerleştirilmesini hedefleniyoruz.

Standard Profil Grubu olarak çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Bunun için de bugünkü gelişimlerine de destek oluyoruz. Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın yeni yılını UNICEF Hayat Veren Hediyeler ile kutlayarak, 2018’i ihtiyacı olan çocukların hayatına dokunarak karşıladık.
Kasım 2017

Standard Profil Düzce Fabrikamızda Şubat ayında başlayan “Konuşan Eller” projesi ile işitme engelli çalışanlarımızı desteklemeye devam ederken, Kasım ayında ise işaret dilini öğrenmek isteyen çalışanlarımızlar için eğitimlere başladık.
Şubat 2017

SP Manisa-ZEKİ Fabrikamız üretime başladı. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin liderliğinde kurulan Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Yaşam Merkezi’ndeki iş arkadaşlarımızla dünya devi müşterilerimize profillerini üretiyoruz. 12 atölyenin yer aldığı merkezde, SP Manisa-ZEKİ bölümünde zihinsel engelli 10 arkadaşımız görev yapıyor. 2017 Şubat ayında Standard Profil’de işe başlayan engelli çalışanlarımız, sızdırmazlık profili üretimine emek veriyor.

Manisa Fabrikalarımızda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitimler organize edildi. Bu kapsamda üç hafta süresince tüm çalışanlarımıza kadına şiddetle mücadele konusunda bilgilendirmeler yapıldı.
Aralık 2016

Standard Profil global projelerine tüm lokasyonlarında devam ediyor. Bağış projelerimiz kapsamında SP Bulgaristan ve Fas fabrikalarımızda ihtiyaç sahibi okul ve kurumlara bağışta bulunduk.

Standard Profil Türkiye çalışanları olarak bir bağış kampanyası düzenledik ve kullanmadığımız materyalleri bağışlamak üzere topladık. “ihtiyacharitasi.org” desteği sayesinde Midyat’tan Sinop’a kadar ihtiyaç sahibi okullara bağışlarımızı ulaştırdık.
Temmuz 2016

18 Temmuz Mandela Günü anma etkinlikleri kapsamında, SP Günay Afika Fabrikamız ile Tygerberg Hastanesi’nde çocukları ziyaret ettik.
Mayıs 2016

22 Mayıs tarihinde gerçekleşen üçüncü El Arco Koşusu’na, SP İspanya gönüllüleri ile katılarak kanserli çocuklar yararına koştuk. Etkinlik kapsamında çocuklar ve aileleri ile birlik olduk.
Nisan 2016

Düzce Üniversitesi’nin düzenlediği YAKA’16 Yaşam ve Kariyer Fuarı’na gümüş sponsorlukla katıldık. Düzce Fabrika Genel Müdürü’müz Teoman Yücel etkinlikte öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.
Eylül 2015

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından gerçekleştirilen «Atma Değerlendire Meslek Okullarını Güçlendir» projesine destek verdik. Düzce ve Manisa fabrikalarımızda kullanılmayan malzemeleri bu proje kapsamında ihtiyacı olan okullarla paylaştık.
Mayıs 2015

Aile içi şiddete karşı verilen mücadeleye destek vermek adına, Manisa Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği sosyal farkındalık etkinliğine sponsor olduk.

Standard Profil olarak engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için, İzmir ve İstanbul'da gerçekleşen Dragon Fest etkinliklerinde farkındalık podyum oluşturduk. Bu etkinlik sayesinde 30 beyaz baston ve 8 tekerlekli sandalye bağışında bulunduk.

Standard Profil sponsorluğunda gerçekleşen Düzce Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Festivali’ne Global Sistem Altyapısı Müdürümüz Süha Tunca katılarak şirketlerin global teknoloji altyapıları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Nisan 2015

Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen YAKA 15’ Yaşam ve Kariyer Festivali’ne altın sponsor olarak katıldık. Etkinlik kapsamında konuşma yapan İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Ayhan İbrahim Tokcan tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Fas Ulusal Kan Bağışı Günü’nde Tangier Fabrikamızdaki 400’den fazla çalışanımız ile kaç bağışında bulunduk.
Ocak 2015

Standard Profil Manisa çalışanlarımız ile her yıl desteklediiğimiz Ulusal Kan Bankası Kızılay’a kan bağışında bulunduk.
Ocak 2014

La Rioja Gıda Bankası’na SP İspanya’nın düzenlediği kampanya ile 1,200 kg üzerinde bağış yaptık.Euro.Message madebycat