SP'de Sosyal Sorumluluk


Standard Profil Grubu çalışanları olarak
toplumsal değerlere dokunabileceğimiz organizasyonlarda
yer almaktan ve destek olmaktan keyif alıyoruz...Aralık 2017

Fas Fabrikamız, gelecek nesillere doğa farkındalığı kazandırmak adına çok özel bir projeye imza attı. Geçen yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Şenliği’nde; küçük çocuklar arasında, çevresel ve ekolojik kültürün yaygınlaştırılması ve bunun bir değer olarak yerleştirilmesi hedefleniyor.
Kasım 2017

Standard Profil Manisa 2017 yılında başlayan “Konuşan Eller” projesi ile hem engelli çalışanlarını destekliyor hem de işaret dilini konuşulan 7. dil olarak eğitimler ile destek olmak isteyen tüm çalışanlarına öğretmeye devam ediyor.
Temmuz 2017

Standard Profil Güney Afrika Fabrikamız önemli etkinliklere imza attı. SP Güney Afrika’daki çalışanlarımız, Mandela Günü’nü, fabrikamızdan yürüme mesafesinde bulunan Tygerberg Hastanesi’ni ziyaret ederek kutladı. Çalışanlarımız, küçük yaştaki çocuklara eğlenceli hediye paketleri verip onlarla zaman geçirdi.
Şubat 2017

Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Yaşam Merkezi’ndeki iş arkadaşlarimizla Audi profillerini üretiyoruz. 12 atölyenin yer aldığı merkezde zihinsel engelli 8 personel görev yapıyor. 2017 Şubat ayında Standard Profil’de işe başlayan engelli çalışanlarımız, sızdırmazlık profili üretimine emek veriyor.

Manisa SP1 ve SP2 Fabrikalarımızda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında önemli bir etkinlik gerçekleştirildi. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitimler organize edildi. Bu kapsamda üç hafta süresince tüm çalışanlarımıza kadına şiddetle mücadele konusunda bilgilendirmeler yapıldı.
Aralık 2016

Standard Profil global projelerine tüm lokasyonlarında devam ediyor. Bağış projelerimiz kapsamında SP Bulgaristan ve Fas fabrikalarımız ihtiyaç sahibi okul ve kurumlara bağışta bulundu.

Standard Profil Türkiye çalışanları olarak bir bağış kampanyası düzenledik ve kullanmadığımız materyalleri bağışlamak üzere topladık. “ihtiyacharitasi.org” desteği sayesinde Midyat’tan Sinop’a kadar ihtiyaç sahibi okullara bağışlarımızı ulaştırdık.
Temmuz 2016

Standard Profil Güney Afrika fabrikamız Mandela Günü anma etkinlikleri kapsamında 18 Temmuz’da Tygerberg Hastanesi’nde çocukları ziyaret etti.
Mayıs 2016

22 Mayıs tarihinde İspanya fabrikamız III El Arco Koşusu’na katılarak kanserli çocukları desteklmek için çocukları ve aileleri ile birlik oldu.
Nisan 2016

Standard Profil Grubu Düzce Üniversitesi’nin düzenlediği YAKA’16 Yaşam ve Kariyer Fuarı’na gümüş sponsorlukla katıldı. Düzce Fabrika Genel Müdürü’müz Teoman Yücel etkinlikte öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.
Eylül 2015

Standard Profil Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) «Teknik Yüksek Okullarını Geliştirelim» ) projesini destekliyor; Düzce ve Manisa fabrikalarında kullanılmayan malzemeleri bu proje kapsamında okullara bağışlıyor.
Mayıs 2015

Standard Profili Manisa, Manisa Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği sosyal farkındalık etkinliğini destekliyor.

Standard Profil engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için, İzmir ve İstanbul'da gerçekleşen Dragon Fest etkinliklerinde bir podyum oluşturdu ve bu etkinlik sayesinde 30 beyaz baston ve 8 tekerlekli sandalye bağışında bulundu.

Standard Profil sponsorluğunda gerçekleşen Düzce Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Festivali’ne Global Sistem Altyapısı Müdürümüz Süha Tunca katılarak şirketlerin global teknoloji altyapıları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Nisan 2015

Standard Profil Grubu YAKA 15’ Yaşam ve Kariyer Festivali’ne altın sponsor oldu.

Ulusal Kan Bağışı Günü’nde Fas 400’den fazla çalışanının desteği ile bağış yaptı.
Ocak 2015

Standard Profil Manisa çalışanları her yıl destekledikleri Ulusal Kan Bankası Kızılay’a kan bağışında bulundu.
Ocak 2014

İspanya’nın lokal yemek bankasına SP İspanya düzenlediği kampanya ile 1,200 kg üzerinde bağış yaptı.Euro.Messagemadebycat