Otomotiv sızdırmazlığında lider

SP'den Haberler
31.12.2015

Standard Profil Fas Fabrikası Q1 Sertifikası Aldı!

Standard Profil Fas Fabrikası Q1 Sertifikası Aldı!

Q1 Seramonisi

Fas’ın Tanca şehrinde yer alan Standard Profil Tanca Fabrikası, temel kalite ve üretim disiplinlerini içeren, Ford’un müşterisi olduğu ve Q1 Sertifikası’nı alan birkaç şirketten biri olmaya hak kazandı. Eylül 2010’dan buyana, bu kabul ve onay sürecinin gerçekleşmesini bekleyen Standard Profil, 2015 yılında bu belgeyi hakkı ile aldı.

Q1, sadece Ford dünyasında değil, diğer otomotiv ana sanayilerince de tanınan, prestijli bir sertifika. Bu sertifikayı almaya hak kazanan yan sanayi kuruluşları parça onaylarını kendileri vererek, işgücünden kazanç sağlıyor. Q1 sahibi olan imalatçılar dünya üzerindeki herhangi bir Ford Fabrikası’nın, herhangi bir Ford marka aracın potansiyel imalatçısı oluyor. Böylelikle dünyaya açılarak, Amerika dahil tüm Ford, Volvo, Mazda, Land Rover, Jaguar, Aston Martin gibi markalardan sipariş alma imkânına kavuşuyor.

Q1, Standard Profil’in Fas ve İspanya tesislerinde yıllardır süren çalışmalarının sonucunda kalite, üretim ve lojistik ekiplerinin hem başarısı hem de motivasyonu oldu. Dünyaca ünlü otomobil markası Ford’un tedarikçilerinden talep ettiği sertifika, Ford’un yeni projeleri için anahtar niteliği taşıyor. Bu başarı Standard Profil için aynı performans ile ilerlemeyi hatta bu performansı daha da ileriye taşıma sorumluluğunu beraberinde getiriyor.

SP Tanca’da; Opel Meriva, Ford Focus & Cmax, Seat Leon & Ibiza, Renault Espace, Capture & Kango, Nissan, Dacia Nissan, Dacia Docker projeleri için üretim yapılıyor. Yeni ek binasında ise Renault Megane ve Laguna üretimi gerçekleştiriliyor. Mayıs 2015’te hizmete giren ve ikinci binası ile birlikte, 16.000 m2’lik kapalı alanda faaliyetlerine devam eden SP Tanca Fabrikası’nda, toplam 652 kişi çalışıyor. Finisyon işlemlerinin yapıldığı fabrika, yarı mamül ve profil anlamında İspanya fabrikalarından besleniyor.

space
Euro.Message madebycat