Otomotiv sızdırmazlığında lider

SP'den Haberler
10.02.2016

Standard Profil Bulgaristan'a 'İnsan Sermayesine Yatırım' Ödülü

Standard Profil Bulgaristan'a 'İnsan Sermayesine Yatırım' Ödülü

“İnsan Sermayesine Yatırım” Ödülü

Bulgaristan Yatırım Ajansı (BIA) geçtiğimiz yıl Bulgaristan’da hayata geçirilen en önemli yatırım projelerinin başarılarını “Yılın Yatırımcısı” ödülleriyle taçlandırdı. Bulgaristan’ın önde gelen şirketleri ve yatırımcılarına, ülkenin 2015 yılındaki sosyoekonomik kalkınmasına yaptıkları önemli katkılardan dolayı ödül verildi. 10. kez düzenlenen ödül töreninde, Standard Profil Bulgaristan, “İnsan Sermayesine Yatırım” kategorisindeki ödülün sahibi oldu. Ödül töreni 10 Şubat 2016 tarihinde “Royal” Sofia Hotel Balkan’da gerçekleştirildi.

Organizasyona başbakan yardımcıları, bakanlar, bakan yardımcıları, iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile devlet erkânı ve siyasi liderler katıldı. Almanya, Japonya, Kazakistan, Türkiye, Romanya, Azerbaycan, Cezayir, Belçika, Slovakya ve Güney Kore’nin olağanüstü ve tam yetkili büyükelçileri davetliler arasındaydı.

Aday olmak için belirlenen son tarihe kadar ekonomi, bilgi teknolojisi ve sağlık alanındaki tüm sektörlerden 100 şirket; bakanlıklar, bölgesel yönetimler ve belediyeler aracılığıyla başvuruda bulundu. Tarafsız bir yöntemle yapılan tartışma ve değerlendirme sonrasında 2015 yılında yatırım projelerine imza atan 17 şirket yarışmada son aşamaya kaldı. Standard Profil Bulgaristan, “İnsan Sermayesine Yatırım” kategorisinden aday gösterildi ve ödülün sahibi oldu.

Ödülü Standard Profil Bulgaristan adına Bulgaristan Çevre Bakanı Ivelina Vasileva’nın elinden alan SPB Fabrika Genel Müdürü Sayın Petar Angelov, “Modern sürdürülebilir kalkınma modelini seçmiş bir ülkenin sermayesi insandır. Bu, getirisi en yüksek olan yatırımdır; ancak insan sermayesine yatırım yaparak zenginleşebiliriz ve vatandaşlarımızın standartlarını yükseltebiliriz” şeklinde konuştu. Ödül olarak heykeltıraş Seyfettin Şekerov’un hazırladığı altın boğa şeklindeki bir heykelcik takdim edildi.

space
Euro.Message madebycat