Otomotiv sızdırmazlığında lider

SP'den Haberler
30.12.2015

Standard Profil’e İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülü!

Standard Profil’e İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülü!

Standard Profil Grubu, 2015 yılında gerçekleştirdiği üretimle Türkiye’nin en çok kauçuk ihraç eden üçüncü firması ünvanını elde etti.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) düzenlediği “2015 Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni”nde Standard Profil Grubu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ödül kazanan firmalar arasına katıldı. 1977 yılından bu yana otomotiv yan sanayiinde sızdırmazlık profili üretimi yapan Standard Profil Grubu, Düzce fabrikalarından gerçekleştirdiği ihracatın bir bölümünü oluşturan Kauçuk ve Kauçuktan Eşya Kategorisinde en çok ihracat yapan üçüncü firma oldu.

Törende Standard Profil’in ödülünü almak için hazır bulunan Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezai Akdemir şunları söyledi: “1977 yılından bu yana ilk günkü heyecanıyla çalışan ve üreten Grubumuz, bugün itibariyle merkezi Türkiye olmak üzere 4 kıtaya yayılmış temsilcilikler ve 7 ülkedeki 12 üretim tesisi ile Türkiye’ye kazandırmaya devam ediyor. Standard Profil Grubu olarak, yenilikçi ve kaliteli üretim stratejimizle 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 380 milyon USD cironun %46’sını Düzce ve Manisa’daki fabrikalarımızda ürettiğimiz kauçuk ve TPV bazlı ürünlerimizin ihracatı oluşturuyor. Bu sene de sadece Düzce fabrikamızdan gerçekleştirdiğimiz kauçuktan eşya kategorisindeki ürünlerimizle üçüncü olmayı başardık. Yaptığımız ürün ihracatının yanı sıra, Ar-Ge merkezlerimiz ve mühendislik birimlerimizle, yurtdışına sadece ürün değil, aynı zamanda teknoloji ve inovasyon da ihraç ediyoruz. Sürekli gelişme ve yenilikçiliğe inanan Grubumuz, önümüzdeki yıllarda da gerek ihracatı, gerek teknolojisi ve sağladığı istihdam ile ülkemiz ekonomisine katkılarını sürdürecektir.”

İKMİB’in düzenlediği “2015 Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni”nde İstanbul milletvekili Abdullah Başcı ekonomideki güncel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunurken, İKMİB Başkanı Murat Akyüz de ödülleri takdim etmek üzere hazır bulundu.

space
Euro.Message madebycat