Otomotiv sızdırmazlığında lider

SP'den Haberler
20.12.2015

Bulgaristan’da Yeni Yatırım

Bulgaristan’da Yeni Yatırım

Standard Profil Grubu, global pazarlardaki büyümesini sürdürüyor.

Aralık 2014’te Meksika’da açılan fabrikasına ilave olarak Bulgaristan – Stara Zagora’daki ikinci fabrikasının açılışıyla buradaki üretim kapasitesini iki katına çıkardı. 28 Mayıs 2015 tarihinde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde Türkiye’nin Bulgaristan Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Sofya Ticaret Başmüşaviri M. Emrah Sazak, Stara Zagora Belediye Başkanı Zhivko Todorov ve Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Yalçın Egemen katıldılar.

Standard Profil Bulgaristan’daki yeni yatırımı ile sektöründe bir ilki de gerçekleştiriyor. Yeni fabrikada uygulanacak hibrit enkapsülasyon konsepti Standard Profil’in Ar-Ge tecrübesini, bir yıl süren mühendislik ve prototip çalışmaları ile harmanlanması sonucu geliştirildi. Sızdırmazlık kalitesini çok daha yukarılara çıkaran bu sistem sayesinde 3 aşamalı üretim ve montaj operasyonu, kauçuk profiller, TPV ve cam gibi 3 farklı materyali tek operasyonda birleştirerek daha sağlam ve sızdırmaz bir ürün elde edilmesini sağlıyor. Bu geliştirme ile ürün gamını büyüten Standard Profil, müşterilerine daha geniş bir yelpazede hizmet verebilecek.

Açılışta misafirlere seslenen Standard Profil CEO’su Turhan Semizer, “Türkiye’deki 40 yıllık geçmişimiz ve deneyimimizi ilk olarak 2005 yılında Bulgaristan’a taşımıştık. Bu fabrikadaki çalışma arkadaşlarımızın verimlilikleri ve öğrenme azmi bizi gururlandırıyor. Her gün daha da büyüyen Standard Profil ailemiz, bu tesisin açılmasıyla uluslararası otomotiv arenasında daha da yukarılara çıkartacağından eminim.” dedi.

space
Euro.Message madebycat