Dinamik, gelişen, değer gören

SP'de Yaşam

Gençliğin Dinamizmi, Yılların Tecrübesi

Gençliğin Dinamizmi, Yılların Tecrübesi

RÖPORTAJ

Standard Profil’in başarısının arkasında, hem tecrübeli hem genç çalışanlarının oluşturduğu sinerji yer alıyor. Örneğin, İspanya Fabrikamızdan José Antonio Parmo Herrainz, yaklaşık 41 yıldır Standard Profil Ailesinin üyesi. Düzce Fabrikamızdan Seda Türel ise ilk işyeri olan Standard Profil’de beş aydır çalışıyor. Bu güzel sinerjiyi daha yakından görebilmek adına Türel ve Herrainz ile söyleşiler yaptık. Türel bize işe yeni başlamanın heyecanını, aynı zamanda bir atlet olan Herrainz ise kariyer geçmişini aktardı.

“Mutlu bir gelecek için her zaman umutlu olmalıyız” Seda Türel

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1997 Düzce doğumluyum. Evliyim ve 2 yaşında bir erkek çocuğum var. Lise 2’den sonra okulu bıraktım. Boş zamanlarımda oğlumla vakit geçiriyorum. Gezmeyi ve yemek yapmayı çok seviyorum.

Ne kadar zamandır SP’de çalışıyorsunuz?

Beş aydır Standard Profil Ailesinin bir üyesiyim.

SP’nin en genç çalışanısınız… SP’yle ilgili ne söyleyeceksiniz?

Standard Profil’de çok deneyimli iş arkadaşlarım oldu. İş hayatında bana kazandıracakları çok şey olacağını düşünüyorum.

Burada tecrübe kazandığınızı düşünüyor musunuz?

İş hayatına başladığım ilk yer olduğu için kesinlikle tecrübe kattığını düşünüyorum.

SP’li olmanın en güzel yanları sizce nelerdir? SP’de çalışmak sizin için ne ifade ediyor?

Öncelikle tecrübe, güzel arkadaşlıklar ve dostluklar.

Pırıl pırıl, genç bir çalışan olarak SP’lilere ne gibi bir mesaj iletmek istersiniz?

Mutlu bir gelecek için her zaman umutlu olmalıyız.“SP’nin mükemmel olduğunu düşünüyorum” José Antonio Parmo Herrainz

Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

60 yaşındayım, evliyim ve çocuğum yok. Huesca Çalışma Üniversitesi Kimya Bölümü’nde, Endüstri alanında yüksek lisans derecesine sahibim. Bir atletim; öğrencilik günlerimde, başlangıçta atletizm yaptım, daha sonra Alpinizm’e, kayağa ve dağlarla ilgili her türlü spora merak sardım; bunlar halen pratiğini yapmaya devam ettiğim hobiler. Ayrıca seyahat etmeyi, sinemaya gitmeyi, okumayı, restoranda güzel bir yemeğin tadını çıkarmayı vearkadaşlarla sohbet edip rahatlamayı severim.

Kaç yıldır SP’de çalışıyorsunuz?

2 Kasım 1976’da bu şirkette çalışmaya başladığımda, adı PERMOLCA, S.A idi; yani 40 yıldır çalışıyorum ve yakında 41 olacak. Fabrikada operatör olarak başladım. Şimdi ise ölçüm ekipmanlarının parçalarının doğrulaması ve kalibrasyonunu gerçekleştiriyorum. SP’deki en deneyimli çalışanlardan birisiniz.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

SP’nin mükemmel olduğunu düşünüyorum. Fiziksel olarak İspanyol fabrikalarını tanısam da, diğer ülkelerdeki iş arkadaşlarımız ile iletişim halindeyim. Bu da bana, küresel düzeyde, şirketin gerçekten pozitif vizyonunu kazandırdı.

SP’nin bir parçası olmanın en güzel yanı nedir? SP’de çalışmak sizin için ne anlama geliyor?

SP bana harika ve tam bir profesyonel eğitim fırsatı tanıdı. Standard Profil Ailesinin bir parçası olmak, mesleki yaşamımı geliştirme, özgürce çalışma imkânı verdi.

SP’deki unutulmaz ve farklı olan anınız hangisi?

Tüm bu yıllar içerisinde edindiğim, bazıları ile dışarıda da arkadaş olduğum tüm iş arkadaşlarının yanı sıra, harika bir iş ortamını hatırlamam gerekiyor.

Yıllardır edindiğiniz deneyime dayalı olarak, diğer SP çalışanlarına hangi mesajları verebilirsiniz?

Bu şirkete katıldığımda, büyük bir şirkette çalışmaya başlayacağımı ve iş yaşamımı orada geliştireceğimi biliyordum. Bu nedenle, şirketin mevcut ve gelecekteki çalışanlarına, şirkete ve iş arkadaşlarına sadık olmalarını, zorluklarla karşılaştıklarında vazgeçmemelerini, kendilerini geliştirmeye devam etmelerini söylemek isterim.

space
Euro.Message madebycat