Tasarım, gelişim, üretim

Ekstrüzyon

Ekstrüzyon Teknolojileri

Standard Profil, son teknoloji ekstrüzyon hattı olan TPV alanındaki yeni yatırımları ve EPDM’deki tecrübesiyle sadece profil üretmez, müşterileri için mühendislik çözümleri de sunar. Kompleks parçaların üretimine uygun hatları ve bu parçaları müşterilerinin beklentilerinin de üstünde üretmesini sağlayan üretim sistemiyle, tecrübeli ve donanımlı kadrosuyla sızdırmazlık profilleri üretiminde öncülük eder.

Müşterilerinin talepleriyle uyumlu metal carrier, bant, flok veya flok bantı, kimyasal kaplamalar, PE ve TPV komponentlerini ürünlerinde kullanabilir.

Sektörün gelişen ihtiyaçları, doğa dostu çözümler, geri dönüşüm olanakları, üstün kalite performansı gibi konulara sürekli odaklanan

space

Standard Profil, bu yönde ko-ekstrüzyon teknolojileri, değişken ekstrüzyon, değişken kesit uygulamaları, farklı kaplama teknolojileri, lazer ve online uzunluk ölçüm ve elektronik haberleşme sistemleri gibi birçok teknolojiyi ve prosesi endüstriyeliz etmiş ve sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Standard Profil’in kullandığı eşzamanlı yüzey ve projeksiyon kontrol üniteleri; plastik veya kauçuk ürünlerine ait farklı üretim hızlarında yüzey kontrollerinin kesintisiz ve tam olarak yapılmasına olanak sağlar.

TPV

Ürün yapısında ve tasarımında daha esnek çözümler sağlayan TPV teknolojisi, Standard Profil fabrikalarında 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Standard Profil, TPV hatlarında yüksek teknolojiye yatırım yapmakta ve hatlarının yeteneğini hızla artırmaktadır.

EPDM

Standard Profil’in 40 yıla yakın tecrübesiyle sürdürdüğü EPDM ekstrüzyon hatlarında, EPDM’nin yanında CoEx olarak TPV de kullanılmaktadır. Aynı hat üzerinde metal carrier, EPDM, TPV, flock, silikon kaplama, montaj kolaylaştırıcı kaplama ve montaj bandı kullanılabilmektedir. EPDM olarak değişik sertliklerde ve yoğunluklarda geniş bir yelpazede hamur çeşidiyle çalışan Standard Profil, bu sayede üstün bir yüzey kalitesi sağlamaktadır.
Euro.Message madebycat