Otomotiv sızdırmazlığında lider

Tarihçe

2020

Frankfurt, Almanya

Global otomobil endüstrisi için sızdırmazlık alanında müşteriye özel çözümler üreten Standard Profil olarak, Frankfurt yakınlarında yer alan Eschborn’da yeni merkez ofisimizi hizmete açtık. Avrupalı müşterilerimize daha yakın olma hedefi taşıyan bu adımla birlikte, iş süreçlerimizi daha da ileriye taşımayı ve küresel çaptaki operasyonlarımızı stratejik olarak konumlanmış merkezlerden yönetmeyi amaçlıyoruz.
Tarihçe
Tarihçe

Standard Profil Ailesi

1977 yılında 7 kişilik bir ekiple yola çıkan Standard Profil, 5 kıtada faaliyet gösteren, 8000 kişilik global ailesiyle, ilk günkü heyecanından ve enerjisinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam etmektedir.
2018
Tarihçe

Jingzhou, Çin

Standard Profil Grubu, hem portföyündeki dünya devi otomotiv müşterilerine yakın olmak, hem de Çin pazarındaki etkinliğini artırmak hedefiyle Çin’de stratejik bir noktaya taşınır. Toplam 66 bin metrekare alanda kurulu ve son teknoloji ile donatılmış SP Jingzhou Fabrikası; üretim, ürün geliştirme, kalıp tasarımı ve yüksek kalite üretimi bir araya getirerek, Standard Profil’in Çin’deki yeni üssü olur. 2018’de ilk üretime başlayan Jingzhou Fabrikası’nın açılışı, Türk ve Çin devlet otoritelerinin katılımıyla Mart 2019’da gerçekleşir.
2017

MANİSA - ZEKİ Fabrikası, Türkiye

Türkiye’de ilk kez Manisa Organize Sanayi Bölgesi önderliğinde, çalışma ortamının özel olarak düzenlendiği Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Yaşam Merkezi kurulur. Standard Profil, amacı özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma adaptasyonlarını sağlamak, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazanarak yeteneklerini geliştirmelerine imkân yaratmak olan merkezde Şubat 2017’de faaliyete başlar. SP MANİSA – ZEKİ Fabrikası olarak SP Ailesine katılan yeni üretim merkezi, bünyesindeki zihinsel engelli 10 iş arkadaşımız ile kendilerine özel hazırlanan üretim alanında, müşterilerimiz için sızdırmazlık profili üretiyor.
Tarihçe
2015
Tarihçe

Bulgaristan’da ve Fas’ta Yeni Fabrikalar

Stara Zagora fabrikasının kapasitesini iki katına çıkan ilave bina, Mayıs 2015’de Bulgaristan Başbakanı’nın da katıldığı törenle hizmete girer. Uzun yıllardır sürdürülen Ar-Ge faaliyetlerinin devlet tarafından tescillenmesiyle resmi Düzce Ar-Ge Merkezi’ni açılır. SP Bulgaristan sağladığı istihdam imkânından, çevreye ve bulunduğu şehre katkılarından dolayı “Bulgaristan’ın En İyi İşvereni” kategorisinde üçüncülüğü elde eder. SP Tanca fabrikası, 6000 metrekarelik ilave binasıyla müşteri portföyünü genişletir ve direkt sevkiyatlara başlar.
2014

Guanajuato, Meksika

Standard Profil Grubu’nun Amerika kıtasındaki ilk yatırımı olan SP Meksika, 2014 yılının Aralık ayında üretime başlar. Asya ve Afrika’daki büyüme hedefleri doğrultusunda Langfang ve Cape Town fabrikaları daha büyük üretim alanlarına sahip yeni binalarına taşınır.
Tarihçe
2012
Tarihçe

Avrupa ve Afrika yatırımları büyüyor

Türkiye’deki üretim kapasitesini daha da artıran Standard Profil, Manisa’daki ikinci fabrikasını da faaliyete geçirir. Kaufil Sealing Technologies firması Standard Profil Grubu’na katılır. İspanya’daki 4, Fas’taki 1 fabrikanın yanı sıra, Rusya ve Hindistan’daki ortaklıklar da Standard Profil Grubu’na bu sayede dâhil olur.
2011

Standard Profil büyümeye devam ediyor

Müşteriye yakın olmanın önemini bilen Standard Profil, Langfang’da, SP Çin fabrikasında faaliyete geçer. Bu yıl içinde ayrıca, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) SP Manisa 1 fabrikasında da üretime başlanır.
Tarihçe
2010
Tarihçe

Cape Town, Güney Afrika

Denizaşırı ilk yatırım olan SP Güney Afrika 2010 yılında açılır.
2005

Stara Zagora, Bulgaristan

Standard Profil’in ilk yurtdışı yatırımı olan SP Bulgaristan, 2005’te, Stara Zagora’da faaliyete geçer. Türkiye İhracat Yıldızları’nda ikincilik ödülüne de ihracata katkılarından dolayı yine bu yıl içinde layık görülür.
Tarihçe
2004
Tarihçe

Standard Profil Eğitim Merkezi

Sürdürülebilir büyüme, kalite ve müşteri memnuniyeti açısından yetkin ve işinde uzman bir çalışan kadrosunun önemine inanan Standard Profil, sunmakta olduğu sürekli eğitim aktivitelerini “SP Eğitim Merkezi” çatısı altında birleştirir.
2003

Dijital Tarama Teknolojisi Kullanılmaya Başlanır

Tarihçe
1998
Tarihçe

Fiat Auto’dan Kalite Ödülü

Fiat Auto ile işbirliğinde ilk ödül “kalite”ye verilir. Bu, daha sonraki yıllarda da başarıyla devam edecek ve başka ödüllerle, plaketlerle, teşekkür belgeleriyle taçlanacak işbirliğinin ilk ödülü olur.
1996

General Motors’tan İlk Ödül

Standard Profil, ilerleyen yıllarda 10 kez daha alacağı “General Motors Yılın Tedarikçisi” ödülüne ilk olarak 1996 yılında layık görülür.
Tarihçe
1994
Tarihçe

Kalite Sertifikası

ISO 9001 Sertifikası alınır.
1992

İlk İhracat

GM - Opel yağmur oluğu fitili ile ilk ihracat projesi başlar.
Tarihçe
1991
Tarihçe

Düzce 2, Türkiye

Standard Profil’in ikinci fabrikası faaliyete geçer. Bu yıl içinde Düzce Sanayi Odası’ndan bir de Takdir Beratı alınır.
1990

İlk Ödül

Standard Profil’in hizmet ve ürün kalitesi Ford Otosan’dan alınan ve ilk olması bakımından ayrıca önem kazanan Teşekkür Plaketi ile taçlandırılır.
Tarihçe
1980
Tarihçe

Başarılı İlk üretim

Renault 12 kapı fitili için başarılı ilk üretim tamamlanır ve müşteriye ilk sevkiyat yapılır.
1979

Düzce 1, Türkiye

Düzce’de 1800 metrekarelik ilk fabrikasının faaliyete geçtiği 1979 yılında yalnızca 7 çalışanı vardır.
Tarihçe
1977
Tarihçe

Kuruluş

Standard Profil 10 Mart 1977’de, Rıfat Kamhi tarafından İstanbul’da kurulur.
Euro.Message madebycat